Kampania „Choroby rzadkie”

Dziś wraz z prenumeratą online Dziennika Gazety Prawnej oraz na portalu Medonet ukazała się kampania edukacyjna pt. „Choroby Rzadkie”, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Publikacja jest zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Chorób Rzadkich przypadającego na dzień dzisiejszy i stanowi kompendium wiedzy na temat wciąż mało znanych i przeważnie pomijanych przez system, rzadkich schorzeniach. Priorytetowym celem kampanii jest budowanie społecznej świadomości w zakresie wiedzy, dotyczącej schorzeń rzadkich oraz zmiana sytuacji pacjentów na lepsze. W publikacji poruszone zostały tematy problematycznej diagnostyki, dostępnych terapii w Polsce, przedstawiono sylwetki pacjentów mierzących się z daną chorobą rzadką. Stawiamy na rzetelny przekaz, dlatego treści w wydaniu stanowią wypowiedzi wybitnych ekspertów.

Szczególnie zachęcamy do lektury materiału na temat wrodzonego obrzęku naczynioruchowego (HAE), który powstał przy współpracy z dr n. med. Aleksandra Kucharczyk z Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

Zapraszamy do lektury kampanii „Choroby Rzadkie

http://project.mediaplanet.com/25706.pdf

Udostępnij...