Kampania „Choroby przewlekłe”

Dziś w prenumeracie online dziennika Gazety Wyborczej oraz na portalu www.byczdrowym.info ruszyła edukacyjna kampania „Choroby przewlekłe”, która została objęta Patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Choroby przewlekłe to projekt, który ma na celu budowanie świadomości społecznej na temat profilaktyki, diagnostyki jak i terapii chorób uznawanych za przewlekłe. W ramach projektu porozmawiano z przedstawicielami ochrony zdrowia, ekspertami oraz pacjentami dotkniętymi chorobami przewlekłymi.  W aktualnej edycji kampanii poruszono między innymi tematykę chorób z zakresu pulmonologii, a dokładniej diagnozy i kontroli chorób obturacyjnych.

Wszystko po to, by budować społeczną świadomość oraz zmieniać sytuację osób chorych na lepsze. Dzięki ekspertom zaangażowanym w akcję przedstawiono wszystkie aspekty życia pacjenta począwszy od profilaktyki, diagnostyk, aż do optymalnego innowacyjnego leczenia i kontroli choroby. Postawiono na rzetelny i sprawdzony przekaz, dlatego treści stanowią wypowiedzi wybitnych specjalistów między innymi Profesora Piotra Kuny, członka Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Zapraszamy do zapoznania się z kampanią w dodatku do Gazety Wyborczej: https://www.pta.med.pl/wp-content/uploads/CHOROBY.pdf

Udostępnij...